මිනිසුන් සමාජ ජීවීන්ය. අපි අන්තර්ක්‍රියාකාරිත්වයට ආශා කරන්නේ එය යහපැවැත්ම, විනෝදාස්වාදය සහ සහයෝගය යන පදවල සමාන පදයක්ය. ස්වාභාවිකවම සමාජශීලී පුද්ගලයන් සිටින අතර, අපගෙන් බොහෝ දෙනෙකුට සංවාද ආරම්භ කිරීමට, ප්‍රසිද්ධියේ කථා කිරීමට සහ නව මිතුරන් ඇති කර ගැනීමට අපහසු වේ. ශුභාරංචිය නම්, ඔබ වටා සිටින පුද්ගලයින් ආකර්ෂණය කර ගැනීමටත්, ශරීර භාෂාවට ගැලපීම, රතු ඇඳුම් ඇඳීම හෝ චුවින්ගම් වැනි අවධානය යොමු කිරීමේ කේන්ද්‍රස්ථානය ගැන ඔබට ඉගෙන ගත හැකි මනෝවිද්‍යාත්මක උපක්‍රම කිහිපයක් තිබේ.අද අපි කතා කරන්නේ මේ මනෝවිද්‍යාත්මක උපක්‍රම කිහිපයක් ගැන. මේවා ඔබට ප්‍රයෝජනවත් වේවි යැයි අපි සිතනවා.

ශරීර භාෂාව ගලපාගන්න-ඔබට කෙනෙක්ව විශ්මයට පත් කිරීමට, අවධානය ලබා ගැනීමට හෝ ගෞරවය ලබා ගැනීමට අපේක්ෂා කරන්නේ නම්, ඔබ කතා කරන පුද්ගලයාගේ ශරීර භාෂාව එනම් බොඩි ලැන්ග්වේජ් නිරීක්ෂණය කර එය අනුකරණය කරන්න උත්සාහ කරන්න. මෙම හැසිරීම, විශ්වාසය ශක්තිමත් කිරීම සහ ඔබ සහ ඔබ කථා කරන පුද්ගලයා අතර සම්බන්ධතාවයක් ගොඩනඟා ගැනීමට උපකාරී වනු ඇති බව පර්යේෂණ වලින් ඔප්පු වේ.

අත් භාවිතා කිරීම සමග කතා කරන්න -සියලු මිනිසුන් ආකර්ෂණය කර ගැනීම සඳහා ඔබට භාවිතා කළ හැකි ශරීර භාෂා කිහිපයක් තිබේ, නමුත් මෙම උපක්‍රමය සෑම දෙනාම දන්නේ නෑ. අපි අපේ දෑත් සමඟ කතා කරන විට, එය විශ්වසනීයත්වය සහ අවංකකම පෙන්නුම් කරයි.

බලය ඉදිරිපත් කිරීමට පුහුණු වන්න-බල ඉරියව්වෙන් ඔබට දැනෙන්නේ නැතත් එය ඔබට විශ්වාසයක් ඇතැයි සිතීමට ඔබේ මොළය පොළඹවනු ඇත. විශාල රැස්වීමකට පෙර, කණ්නාඩිය ඉස්සරහට ගොස් ඔබ සුපිරි වීරයෙකු යැයි සිතන්න. ඔබේ ඉණ මත අත් තබා, හිස ඔසවා, ඔබේ ඉරියව්ව කෙළින් කර, ඔබේ මුහුණේ විශාල සිනහවක් නගන්න.

සුබ පතන්න-ඔවුන් කාරුණික, බුද්ධිමත් හෝ ලස්සන පෙනුමක් ඇති අයෙකු ලෙස දැනුම් දීම වැදගත්ය. ආචාරශීලී වීමට පමණක් නොව, අනෙක් පුද්ගලයින් ගැන ඔබ පවසන දේ ඔවුන් ඔබ ගැන සිතන දේට බලපෑම් කරන බැවිනි.

ඔබ නොසන්සුන් නම් චුවින්ගම් හපන්න-වැදගත් කටයුත්තක් කිරීමට පෙර කනස්සල්ලෙන් හා තැතිගැන්මකින් පෙළීම සාමාන්‍ය පුද්ගල ලක්ෂණයක්. නමුත් මෙම හැඟීම් ඔබේ විශ්වාසය සොලවාලයි කියා ඔබ සිතන්නේ නම්, චුවින්ගම් එකක් හපන්න. මෙම උපක්‍රමය ඔබව ආතතියෙන් ඈත් කරන අතර මොළයට රුධිර ප්‍රවාහයද වැඩි කරයි.

පුද්ගලික දේවල් ගැන කතා කරන්න-උදාහරණයක් වශයෙන් අන් අයගෙන් “ඔබේ ප්‍රියතම ආහාරය කුමක්ද?” හෝ “ඔබේ ප්‍රියතම ගමන කුමක්ද?” වැනි ප්‍රශ්න ඇසීම කරන්න. ඔබ ඔවුන්ට පෞද්ගලික වූ විට, එ් තුළින් විශ්වාසය හා මිත්‍රත්වය ගොඩනඟා ගැනීමට වැඩි ඉඩක් ඇත.

ඇඩ්‍රිනලින් දිනට යන්න -අන් අය එනම් ඔබ කැමති අය සමඟ එකට සිනාසෙන, එකට සිටින්න. එබැවින් ඔබට මිතුරන් ඇති කර ගැනීමට අවශ්‍ය නම් හෝ හොඳ හැඟීමක් ඇති කර ගැනීමට අවශ්‍ය නම් විහිලු සංවාදයක යෙදීමට උත්සාහ කරන්න. මෙම උපක්‍රමය ඔවුන් ඔබට වඩාත් සමීප බවක් ඇති කරයි.

අවධානය ලබා ගැනීම සඳහා රතු පාට ඇඳුම් අඳින්න, පළඳින්න -ඔබට සමූහයක් අතරේ සිටගෙන ඔවුන් ඔබ දෙස බලා සිටීමට අවශ්‍ය නම්, ඔබේ ඇඳුම් ආයිත්තම් කට්ටලයට රතු ඇඳුම් ඇතුළත් කිරීම ආරම්භ කරන්න. අධ්‍යයනවලින් හෙළි වූයේ මෙය විශේෂයෙන් චිත්තවේගීය සන්දර්භයක් තුළ අවධානය දිනා ගැනීමට හොඳ මෙවලමක් බවයි.

ස්පර්ශ කිරීමට බිය නොවන්න-මෙහි රහස වන්නේ අමුතු හා බලවත් ස්පර්ශයක් අතර වෙනස හඳුනා ගැනීමයි. සමීපභාවය වැඩි කිරීමට සහ ඔබ එම පුද්ගලයා ගැන සැලකිලිමත් බව පෙන්වීමට අතෙහි හෝ උරහිස මත මෘදු ස්පර්ශයන් කරන්න.

මතක සටහන් මත අවධානය යොමු කිරීම -යමෙක් තුළ ඔබ ගැන හොඳ හැඟීමක් ඇති කිරීම හොඳයි, නමුත් අමතක නොවන හැඟීමක් ඇති කිරීම ඊටත් වඩා වැදගත් ය. ඔබ කථා කරන්නේ නම්, ඉදිරිපත් කිරීමක් ඉදිරිපත් කරන්නේ නම් හෝ පළමු වරට ඔබව යමෙකුට හඳුන්වා දෙන්නේ නම් මෙම උපක්‍රමය මතක තබා ගන්න. ඔබ අමතක නොවන හැඟීමක් ඔවුන් තුළ ඇති කළහොත්, ඔවුන් ඔබව මතක තබා අනාගතයේදී ඔබ ගැන සොයා බලනු ඇත.

ඔවුන්ගේ නළල මැද දෙසට ඔබේ ඇස යොමු කරන්න-අන් අයගේ දෑස් දෙස බැලීම වැදගත් වන්නේ එය සන්නිවේදනය කිරීමේදී අවංකභාවය හා අවංක භාවය පෙන්වන බැවිනි, නමුත් සමහර අයට මෙය ඉටු කිරීමට අපහසුතාවයක් දැනෙන්නේ ප්‍රධාන වශයෙන් ලැජ්ජාව නිසාය. ඔබත් එසේ නම්, ඔවුන්ගේ නළල මැද බැලීමට පුරුදු වන්න.

ඔබ කවදා හෝ මෙම උපක්‍රම අත්හදා බලා තිබේද? ඔවුන් වැඩ කළේ කෙසේද?