නිදසුනක් වශයෙන්, සමහර රටවල, රූපවාහිනිය නරඹමින් සිටියදී ආහාර ගැනීම සාමාන්‍ය දෙයකි. ග්‍රීසිය හෝ තුර්කිය වැනි රටවල වැසිකිලි කඩදාසි පෙරළීම සපුරා තහනම් ය. අපි මේවා ගැන එතරම් සිතන්නේ නැති නිසා ඒවා පොදු යැයි අපට පෙනේ, නමුත් පෙනෙන පරිදි, අපි මේ කාලය පුරාම එදිනෙදා කාර්යයන් වැරදි ලෙස කරනවා ඇත. ඔබ නොදැනුවත්වම වැරැද්දක් කර ඇති බවට අපි ඔබ වෙනුවෙන් ඉදිරිපත් කරන ලද මෙම ලිපියෙන් දැනගන්න පුළුවන්.

විශාල ආහාර වේලකට පසු වතුර වීදුරුවක් බීම
ජලය ආමාශයික යුෂ තනුක කරයි යන ජනප්‍රිය න්‍යාය මිථ්‍යාවක් වුවද, විශේෂයෙන් විශාල ආහාර වේලක් ගැනීමෙන් පසුව වතුර වීදුරුවක් පානය කිරීම හොඳම අදහස නොවනු ඇත. ඔබට බඩගින්නක් දැනෙන විට බඩගින්න අඩු කර ගැනීමට ජලය උදව් වන බව සත්‍යයකි, නමුත් විශාල ආහාර වේලකට පසු වතුර වීදුරුවක් පානය කිරීමෙන් අධික ලෙස ඉදිමුණු හැඟීමක් ඇති විය හැකිය. සෙමෙන් ජලය පානය කිරීමෙන් වාතය ගිලීම වළක්වා ගත හැකිය.

සීතල ජලය පානය කිරීම
පානීය ජලය ලෝකයේ වඩාත්ම ස්වාභාවික දෙය විය හැකි අතර ඇත්ත වශයෙන්ම සීතල වීදුරුවක් බීමෙන් ගිම්හානයේදී ඔබ ප්‍රබෝධමත් වේ, නමුත් අධ්‍යයනයකට අනුව, සීතල වතුර පානය කිරීමෙන් අචලේෂියා වැනි ආහාර ජීර්ණ ගැටළු වල රෝග ලක්ෂණ නරක අතට හැරුණි. සීතල වතුරෙන් ඔබ අසනීප නොවනු ඇතත්, එය ඔබගේ රුධිර නාල අවහිර කරයි.

ශීතකරණයේ තක්කාලි ගබඩා කිරීම
ඔබ තක්කාලි ශීතකරණයේ හෝ කුස්සියේ තබා ගත යුතුද? මෙය ඔබේ තක්කාලි කෙතරම් ඉදුණු ඒවාද යන්න මත රඳා පවතී. නමුත් ඉතා මැනවින්, ඔබ වර්ග දෙකම භාවිතා කළ යුතුය. එහි පරිපූර්ණ ගබඩා උෂ්ණත්වය 55 ° F පමණ වේ. ශීතකරණයේ ඉදුණු තක්කාලි නරක් වීම වලක්වනු ඇතත් බොහෝ ශීතකරණ 35 ° F ලෙස සකසා ඇති නමුත් ඉදුණු තක්කාලිවල රසය නැති වී යයි. වාසනාවකට මෙන්, ඔබේ ඉදුණු තක්කාලි ශීතකරණයෙන් තැබීමෙන් පසු දින කිහිපයක් කාමර උෂ්ණත්වය තුල රැඳී සිටීමට ඉඩ දීමෙන් ඒවායේ රසය නැවත ලැබෙනු ඇත.

සීතල හෝ තද උණු වතුරෙන් ඔබේ මුහුණ සේදීම
ස්නානය කිරීමේදී ඔබේ මුහුණ සෝදා ගැනීම පහසු යැයි පෙනෙන්නට තිබුණද, ඔබ උණුසුම් ජලය සමග ස්නානය කරන්නේ නම්, මෙම කරුණ ප්‍රතිඵලදායක විය හැකිය. එක් අතකින්, එය ඔබේ සමට වන්දි ගෙවීම සඳහා වැඩි තෙල් ප්‍රමාණයක් නිපදවන අතර අවසානයේ එය වියළී යයි. ඔබේ මුහුණ සෝදා ගැනීමට ඇති හොඳම ක්‍රමය වන්නේ ස්නානය කිරීමෙන් පසු ඇල්මැරුණු හෝ සීතල වතුරෙන් මුහුණ සෝදා ගැනීමයි.

වැසිකිළි වලේ පියන නොවසා වතුර ගැසීම
වැසිකිළි වලේ පියන විවෘතව ඇති විට වතුර පහළට ගලා යාම වැනි සරල දෙයක් ඔබේ සෞඛ්‍යයට විශාල බලපෑමක් ඇති කළ හැකිය. ඔබ පියන නොවසා වතුර ගසන විට මල අපද්‍රව්‍ය පියනෙන් ඉවතට විසිවී යන විට වැසිකිළියට ඉහළින් අඟල් 10 ක් දක්වා බැක්ටීරියා විසි කළ හැකි බැවින්, ඔබේ දත් බුරුසුව පවා මළ මූත්‍රාවලින් අල්ලා ගැනීමේ අවදානමට ලක් වේ.

වර්ගය අනුව ඖෂධ පැළෑටි ගබඩා නොකරන්න
නැවුම් ඖෂධ පැළෑටි සියල්ලම එකම ආකාරයකින් ගබඩා කළ යුතු යැයි ඔබ සිතුවා නම්, එය ඊට වඩා ටිකක් සංකීර්ණ බව පෙනේ. ඖෂධ පැළෑටි (සිහින්ව කැපූ ළුෑනූ, රෝස්මරී වැනි) භාජනයක් තුළ වඩා හොඳින් සංරක්ෂණය කර ඇත්තේ ඒවායේ කඳන් ජලය තුළ සිටින ලෙස ය. ඔබට ඒ භාජනය ශීතකරණයේ ගබඩා කර තැබිය හැකිය. කෙසේ වෙතත්, කොත්තමල්ලි, පාර්ස්ලි, සැල්දිරි (දඬු යට සහ කොළ පමණක්) හෝ මින්ට් වැනි දළු පැළෑටි ශීතකරණයේ කඩදාසි බෑග්වල තබා හෝ කඩදාසිවලින් ඔතා ශීතකරණයේ ඇති ප්ලාස්ටික් බෑගයක තබා ගැනීම වඩා හොඳය.

උදේ පාන්දර උණුසුම් වතුර ස්නානය කිරීම
තවත් සදාකාලික ප්‍රශ්නයක් නම් උදේ ද රාත්‍රියේ ද ස්නානය කිරීම වඩා හොඳ යන්නයි. උදේ ස්නානය කිරීමෙන් පැහැදිලිවම ඔබව අවදි කරයි. නමුත් ධනාත්මක ප්‍රතිඵල ලබා ගැනීම සඳහා තරමක් සීතල වතුර ස්නානය කිරීම හෝ අවම වශයෙන් ඇල්මැරුණු වතුර නෑම හොඳය. කෙසේ වෙතත්, ඔබ රාත්‍රියේ ස්නානය කිරීමට කැමති නම්, නින්දට යාමට පෙර විවේකීව සිටීමට පමණක් නොව, නිවසේදී පිරිසිදු පරිසරයක් පවත්වා ගැනීමටද උපකාරී වේ. මෙම අවස්ථාවේ දී, ඔබට ඇල්මැරුණු ජලය භාවිතා කළ හැකි නමුත් ඔබේ සම වියළීම වළක්වා ගැනීමට කිසි විටෙකත් උණුසුම් වතුර ප්‍රයෝජනවත් නොවේ. හොඳ සම්මුතියක් විය හැක්කේ දිනකට විවිධ උෂ්ණත්වවලදී කෙටි ස්නානයන් 2 ක් ගැනීමයි.

ප්ලාස්ටික් බහාලුම් නැවත රත් කිරීම
ඔබ භාවිතා කරන ප්ලාස්ටික් වර්ගය මත පදනම්ව, එය මයික්‍රෝවේව්වේ උඳුනේ රත් කිරීමෙන් ඔබ උණුසුම් කරන ආහාර හෝ ද්‍රව වලට විවිධ රසායනික ද්‍රව්‍ය මුදා හැරිය හැක. සමහර ප්ලාස්ටික් රත් කිරීමට ආරක්ෂිත යැයි සලකනු ලැබුවද, ඔබේ බහාලුම්වල නිශ්චිත සංයුතිය පිළිබඳව ඔබට සැකයක් ඇත්නම් පරිස්සම් සහගතව පරිහරණය වඩා හොඳය. රසායනික රහිත අනුමත ප්ලාස්ටික් පවා ආහාර උණුසුම් කිරීමෙන් පසුව සහතික නොවේ.

ටින් කෑන් විවෘත කිරීමට පෙර සේදීම නොකළ යුතුය
පොදු විශ්වාසයක් තිබියදීත්, අමු කුකුළු මස් සේදීම එය වෙනත් ආහාර, භාජන සහ කුස්සිය දූෂණය කළ හැකිය. අනෙක් අතට, කෑන් වල ආහාර සෝදා නැති අතර හානිකර අංශු ආහාරයට වැටෙන්නේ නැති නිසා ඒවා සේදීම අනුමත කරනු ලැබේ, උදාහරණයක් ලෙස සෝඩා කෑන් එකක් නම්, ඔබ එය කෙලින්ම ඔබේ කටට දමා ගන්න බැවින්.

අධික තාපය සහිත ටෙෆ්ලෝන් භාවිතා කිරීම
නොඇලෙන බඳුන් නිසි ආකාරයෙන් භාවිතා නොකරන්නේ නම් ඒවා සෞඛ්‍ය ගැටලුවක් බවට පත්විය හැකිය. ටෙෆ්ලෝන් 500 ° F ට වඩා උනුසුම් කිරීම (නිදසුනක් ලෙස රත් කරන විට හෝ මස් පිසීමේදී) ඔබට හානි කළ හැකි අංශු හා වායූන් මුදා හැරීමට හේතු විය හැක. ඇත්ත වශයෙන්ම, මෙයින් අදහස් කරන්නේ ඔබට එය භාවිතා කළ නොහැකි බව නොවේ, ඒ වෙනුවට, ඔබට එය සෑම දෙයක් සඳහාම භාවිතා කළ නොහැකි බවයි. උදාහරණයක් ලෙස මස් පිසීමේදී, ඒ වෙනුවට වාත්තු යකඩ බඳුන් තෝරන්න. මධ්‍යම-ඉහළ උෂ්ණත්වයන් සඳහා ඔබට ග්‍රැනයිට් තෝරා ගත හැකිය, නමුත් එහි ආලේපනය නොවෙනස්ව පවතී.

වේගයෙන් ආහාර ගැනීම
ඔබේ ආහාර ගැන පූර්ණ දැනුමක් ලබා ගැනීම සඳහා සෙමින් ආහාර ගැනීම ජපන් සිරිතක් වන අතර එය සිහින්ව සිටීමට ඔවුන්ට උපකාර වන දෙයකි. සෙමින් ආහාර ගැනීමෙන් ඔබට අඩුවෙන් ආහාර ගැනීමට හැකි වේ. එසේම ආහාර උරා ගැනීමට අපගේ මොළයට විනාඩි 20 ක් ගත වන නිසා සෙමින් ආහාර ගැනීම සුදුසුය. චොප්ස්ටික්ස් ද මේ කාරණය සම්බන්ධයෙන් තීරණාත්මක කාර්යභාරයක් ඉටු කරයි.

ආහාර ගැනීමේදී රූපවාහිනිය නැරඹීම
අපගේ පෙර කාරණය ප්‍රමාණවත් ලෙස ආතතියට පත් නොවූයේ නම්, ඔබේ ආහාර ගැන දැනුවත්ව සිටීම වැදගත්ය. හාවඩ් පවසන පරිදි, රූපවාහිනිය ඔබේ අවධානය වෙනතකට යොමු කරයි. මේ වගේ අවධානය වෙනතකට යොමු කිරීම තරබාරුකමට හේතු විය හැක, මන්ද එය එක් ආහාර වේලකින් ඔබ වැඩිපුර ආහාරයට ගන්නා බැවිනි.

අවදි වූ වහාම කෝපි පානය කිරීම
ඔබ කෝපි පානය කරන වේලාව ඇත්ත වශයෙන්ම ඔබේ කැෆේන් වලට බලපාන බව අධ්‍යයනයකින් හෙළි වී තිබේ. කෝටිසෝල්, ඊනියා “ආතති හෝමෝනය” ඔබ සෝදිසියෙන් සිටීමට වගකිව යුතුය. කෝටිසෝල් නිෂ්පාදනය දිනපතා උපරිම 3 ක් පමණ ඇති අතර, ඉන් එකක් අවදි වූ වහාම ය. එම වේලාවන්ට ඔබ කෝපි පානය කරන්නේ නම්, ඔබේ ශරීරය අඩු කෝටිසෝල් සෑදීමට පුරුදු විය හැකිය.

රවුම් වෙනුවට පේළියක හැම්බර්ගර් ආහාරයට ගැනීම
හැම්බර්ගර් ආහාරයට ගැනීමට හොඳම ක්‍රමය විද්‍යාව විසින් සොයාගෙන ඇති අතර එය අප සාමාන්‍යයෙන් කරන ක්‍රමය නොවේ. කෑමට නිවැරදි ක්‍රමය නම් බර්ගර් දෘශ්‍යමය වශයෙන් කොටස් 8 කට බෙදා එය “රේඛීයව” අනුභව කරනවා වෙනුවට එය හරවන්න.

ඔබේ බර්ගර් ඉතා තදින් අල්ලාගෙන සිටීම
බර්ගර් ආහාරයට ගැනීමේ තවත් ගැටළුවක් වන්නේ එය තදින් අල්ලා ගැනීමයි. මන්ද එසේ කිරීමෙන් බනිස් කුඩු වී එහි අන්තර්ගතය සියල්ල ඉවතට විසිවිය හැකිය. ඉහත පෙන්වා ඇති පරිදි, ඉතා මැනවින්, මාපට ඇඟිලි බර්ගර් පතුලේ තිබිය යුතු අතර, එක් එක් අතේ මැද ඇඟිලි 3 ඉහළින් තිබිය යුතුය – නමුත් ඔබ එය අත් දෙකෙන්ම අල්ලාගෙන සිටින විට අනුභව කිරීම අපහසු වෙන්න පුළුවන්.

A4 භාවිතා කරමින් ප්‍රින්ගල්ස් ආහාරයට ගැනීම
ඔබ බොහෝ විට ප්‍රින්ගල්ස් අනුභව කර ඇත්තේ වැරදියටයි. පෙනෙන විදිහට, ප්‍රින්ගල්ස් ඇසුරුම්කරණය සැලසුම් කර ඇත්තේ ප්‍රවාහනයේදී චිප්ස් කඩා වැටීම වළක්වා ගැනීම සඳහා පමණි. ඇත්ත වශයෙන්ම, A4 අඩක් බහාලුම්වලට ඇතුල් කිරීමෙන්, චිප්ස් නොකැඩී ඔබට එය ඇතුළට හා පිටතට ගෙන යා හැකිය.

කෙසෙල් ලෙල්ල පසුපසට ගැලවීම
වඳුරන් කෙසෙල් ගෙඩි ලෙලි ගලවන ආකාරය ඔබ දැක තිබේ නම්, ඔවුන් එය අපට වඩා තරමක් වෙනස් ලෙස කරන බව ඔබ දැක ඇත. නමුත් ඔබ ඒ ගැන අවුල් විය යුතු නැත. ඔබ එය වඩාත් පිරිසිදු ලෙස ලෙලි ගලවන නිසා එය පසුපසට ලෙලි ගලවන එක පහසුය. ඊළඟ වතාවේ ඔබ කෙසෙල් ගෙඩියක් අනුභව කරන විට, එය උඩු යටිකුරු කර ලෙල්ල ගලවන්න.

පිඟානකට නොගෙන ටේක් අවුට් එකකින් චයිනීස් කන්න
1984 දී සාමාන්‍ය ටේක් අවුට් අවන්හල් වල කෑම පෙට්ටි වලට පේටන්ට් බලපත්‍රය හිමි වුනා. එය හොඳ ආකෘතියක් සහිතය. එය ද්‍රවණ දමන්න සුදුසු ලෙස සකසා ඇත. එසේම එම කෑම පෙට්ටිය පිඟානක් ලෙස සකස් කර ගන්නටද පුළුවන්.

රේඛීය චලනයක් වෙනුවට රවුම් කලවම් කිරීමේ චලිතයක සීනි කලවම් කරන්න
තේ කෝප්පයක සීනි කලවම් කර හැරීමේ වඩාත් ජනප්‍රිය ක්‍රමය රේඛීය කලවම් වීමක් වුවද, එය කිරීමට නිවැරදි ක්‍රමය ඇත්ත වශයෙන්ම රවුම් චලිතයකි. මෙය සීනි කැට වේගයෙන් දිය කර හැරීමට ඔබට ඉඩ සලසයි.

විදේශ ගත වන විට ගුවනේදී වැසිකිළි කඩදාසි සෝදා හරින්න
වැසිකිලි කඩදාසි සෝදා හැරීම පැහැදිලිවම කළ යුතු දෙයක් සේ පෙනේ, නමුත් එය රඳා පවතින්නේ ඔබ එය කරන්නේ කොතැනද යන්න මතය. උදාහරණයක් ලෙස, ග්‍රීසිය, තුර්කිය, බල්ගේරියාව සහ වෙනත් රටවල වැසිකිළි කඩදාසි වැසිකිළි ආසනය අසල ඇති බඳුනක බැහැර කළ යුතුය. එයට හේතුව ඒවා ජලයේ අධික ලෙස පිරිහීමට ලක්වුවද වැසිකිළි කඩදාසි සමඟ සාර්ථකව කටයුතු කිරීමට අවශ්‍ය සියලුම අපද්‍රව්‍ය පද්ධති නොමැති වීමයි.