මෙම ලිපිය ඔබට සුපිරි වෙළඳසැල්වල ඇති සියලුම නිෂ්පාදන අතරින් වඩා හොඳින් එළවළු හා පළතුරු තෝරා ගන්න උපකාරී වනු ඇත, විශේෂයෙන් ඔබ තවමත් දිලිසෙන ඇපල් වලට කැමති නම් මෙය අනිවාර්යයෙන්ම කියවන්න. විශේෂයෙන්, ඔබේ අනාගත සූපශාස්ත්‍ර කෘති සඳහා වඩාත් රස සහ ප්‍රයෝජනවත් පලතුරු සහ එළවළු තෝරා ගැනීමට අවශ්‍ය නම් ඔබ අවධානය යොමු කළ යුතු දේ පිළිබඳ උපදෙස් සහ නිර්දේශ මේ ලිපියේ ඇත.

01.තක්කාලි

අතු තක්කාලි නැවුම් යැයි බොහෝ අය සිතන අතර එබැවින් ඒවා තෝරා ගන්න. ඇත්ත වශයෙන්ම නටුව සමඟ ඇති තක්කාලි නැවුම්බව පිළිබඳ දර්ශකයක් නොව නමුත් එය තක්කාලි වල හරිත බව පෙන්නුම් කරයි. ඉදුණු තක්කාලි නටුවෙන් ඉබේම වැටේ. තක්කාලි නටුව තවමත් ගෙඩි රඳවාගෙන සිටින්නේ නම්, එයින් අදහස් වන්නේ ඉදීමට පෙර තක්කාලි කපා ඉදවීමට ඉතිරිව ඇති බවයි. මෙම තක්කාලි වල විටමින් හා ප්‍රයෝජනවත් මූලද්‍රව්‍ය ඉතා අල්පය. හොඳ තක්කාලි වල වර්ණය කොල පාට නොමැතිව සමජාතීය හා සංතෘප්ත විය යුතුය. එපමණක්ද නොව, එහි සුවඳ ප්‍රසන්න විය යුතුය. සාප්පුවක නයිට්රේට් තක්කාලි හඳුනා ගැනීම පහසුය. ඔබ එය එබුවහොත්, තක්කාලි මත ඔබේ ඇඟිලි සලකුණු ඉතිරි වී ඇති බවක් ඔබට නොපෙනේ. හොඳ තක්කාලි ස්පර්ශයට මෘදු විය යුතුය.

02.කොමඩු

අගෝස්තු දෙවන භාගයේ සිට සැප්තැම්බර් අවසානය දක්වා කාලය තුළ රසවත් හා පැණිරස කොමඩු ඉදෙන කාලයයි. සමහර නිෂ්පාදකයින් ඉක්මනින් අස්වැන්න නෙලා ගන්න කොමඩුවලට නයිට්‍රජන් පොහොර හා වර්ධන උත්තේජක ඉසිනවා. මේ පොහොර යොදන කොමඩු භයානක ද්‍රව්‍ය පරිසරයෙන් අවශෝෂණය කරගන්නවා. එනිසා ඔබ පාරවල් අසල විකුණන කොමඩු මිලදී නොගත යුතුය. දැනටමත් කපා ඇති කොමඩු මිලදී නොගැනීමට එකම හේතුව ද මෙයයි. මොකද ඒවායේ බොහෝ ක්ෂුද්‍ර ජීවීන් අඩංගු විය හැකිය. මධ්‍යම ප්‍රමාණයේ කොමඩු ආහාරයට තෝරා ගන්න. දීප්තිමත්, එකිනෙකට වෙනස් වූ ඉරි සහ දිලිසෙන පෘෂ්ඨයක් එහි ඉදුණු භාවයේ දර්ශක වේ. ඉදුණු කොමඩු වල වියළි නටුවක් ඇත, මන්ද කොමඩු ඉදුණු විට එය පොළවෙන් තෙතමනය ගැනීම නතර කරයි. ඉදුණු කොමඩු ගෙඩියක් සන්තෘප්ත කහ පැහැයක් විය යුතු අතර එහි ප්‍රමාණය අඟල් 2-4 ක් විය යුතුය. ඔබේ අතින් කොමඩු ගෙඩියක් තට්ටු කරන්න. ඉදුණු කොමඩු නම් ශබ්දයක් ඇති කරයි.

03.බෙල්පෙපර්

බෙල් පෙපර් වල පිරිමි සහ ගැහැණු වර්ග 2 ක් ඇති බවත් ඒවා රසය අනුව වෙනස් බවත් දන්නා අය ස්වල්ප දෙනෙක් සිටිති. බෙල්පෙපර් වර්ගය ගැන ඉගෙන ගැනීම සඳහා ඒවා උඩු යටිකුරු කරන්න. එය කොටස් 4 කට බෙදී තිබේ නම් එය කාන්තා වර්ගයකි, එය කොටස් 3කට බෙදී තිබේ නම් එය පිරිමි වර්ගයකි. පිරිමි වර්ගයක හැඩය වඩාත් දිගටි වන අතර ගැහැණු වර්ගය කෙටි හා පළල් වේ. ගැහැණු වර්ගයක් වඩා පැණිරස වන අතර එය අමු ලෙස කෑමට ගත හැකිය. පිරිමි වර්ගයක බෙල් පෙපර් වඩාත් ඇඹුල් හා ස්ථීරයි. ඒවා ආහාර පිසීමට හොඳයි. හොඳ බෙල් පෙපර් වඩා බරයි, එය ඉස්ම සහිතයි. එහි නැට්ට කොළ පාට හා තද ගතියක් ඇත. තැඹිලි ලප නොමැතිව බෙල් පෙපර් සොයන්න. ඒවායින් පෙන්නුම් කරන්නේ ඒ බෙල්පෙපර් කෘමීන්ගේ ගොදුරක් වී ඇති බවයි.

04.ඇපල්

මධ්‍යම ප්‍රමාණයේ ඇපල් කෑමට තෝරා ගන්න. ඇපල් ගෙඩියක් බරින් හා ගණ බවකින් යුක්ත විය යුතුය. දිලිසෙන ඇපල් මිලදී නොගන්න. මොකද ඇපල් වලට හොඳ පෙනුමක් ලබා ගැනීම සඳහා නිෂ්පාදකයින් ඒවායේ ඉටි හෝ ස්වාභාවික දුම්මල ආලේප කරයි. කොළ පාට ඇපල් ගෙඩියක් මිලදී ගැනීමේදී, නටුව අසල අළු දැලක් කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන්න. එය තිබේ නම්, එයින් අදහස් වන්නේ ඇපල් ඉදවීමට ඇති බවයි. ජුනි හෝ ජූලි වල ඇපල් මිලදී ගැනීම වඩා හොඳය. විටමින් වල රසවත්ම හා ධනවත්ම අවස්ථාව එයයි. අනෙක් මාසවලදී ඒවා අඩු පෝෂ්‍යදායී වේ.

05.චෙරි

ජුනි හෝ ජූලි මාස වල තම අස්වන්න මිලදී ගන්න. මොකද මෙම අවස්ථාවේදී චෙරි වඩාත් පෝෂ්‍යදායී, රසවත් හා ලාභදායී වේ. චෙරි මිලදී ගැනීමට පෙර ඒවා ස්පර්ශ කිරීමෙන් පරීක්ෂා කරන්න. ඒවා ඉතා ඝන හෝ මෘදු නොවිය යුතු අතර ඒවා මත වතුර නොතිබිය යුතුය. චෙරි දිලිසෙන සහ සංතෘප්ත වර්ණයෙන් යුක්ත විය යුතුය. අඳුරු පැහැ චෙරි වල අපේ ශරීරයට ප්‍රයෝජනවත් සීනි, කැරොටිනොයිඩ්, ඇන්තොසියානින් සහ කාබනික අම්ල අඩංගුය. චෙරි සෑම විටම නටුව සමඟ අලෙවි කළ යුතුය. නැවුම් චෙරි වල කොළ සහ ස්ථිර නටුවක් ඇත. චෙරි ඇබෙන සුළු නම්, ඒවා නැවුම් නොවන බව පෙනේ. පැසවීමෙහි සුවඳ යනු බෙරි නරක් වී ඇති බවයි. ඒවා මිලදී නොගන්න.

06.මිදි

මිදි මිල දී ගැනීමේදී සමජාතීය වර්ණයක් සහිත මිදි තෝරා ගන්න. එසේම, ඉරිතලා ඇති මිදි මෙන්ම පැල්ලම් සහ වෙනත් තුවාල සහිත මිදි මිලට ගැනීමෙන් වළකින්න. හොඳ මිදි ප්‍රසන්න මිහිරි සුවඳකින් යුක්ත විය යුතුය. මිදි වල සමේ තුනී සුදු තට්ටුවක් තිබේ නම්, එයින් අදහස් වන්නේ මෙම මිදි මෑතකදී ලබා ගත් බවයි. මදයට අවධානය යොමු කරන්න. ඉදුණු මදයක් තිබිය යුතුය.

07.පිපිඥා

දීප්තිමත් කොළ පැහැයක් ඇති පිපිඥා වලට ඔබේ මනාපය දෙන්න. ඒවා ස්පර්ශ කරන විට තද ගතියකින් යුක්ත විය යුතුය. පිපිඥා නැවුම් නම්, එහි සමේ පැහැය කිසිදු දීප්තියකින් තොරව සංතෘප්තය. ඉතා දිලිසෙන පොත්තක් ඇති පිපිඥා නයිට්රේට් මගින් සංසේචනය කර ඉටි ආලේප කර ඇති බවට සංඥවක් විය හැකිය. එහි නටුව කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන්න. එය වියලි නම්, මෙය අධිප්‍රමාණයෙන් ඉදුනු පිපිඥා වල ලකුණකි. මධ්‍යම ප්‍රමාණයේ සහ අඟල් 4-6 පමණ දිග පිපිඥා මිලදී ගන්න. අධික ලෙස ඉදුනු එළවළු රසයෙන් හා අප්‍රසන්න තිත්තකමකින් යුක්ත වේ. පිපිඥ මතුපිට පැල්ලම්, ඉරිතැලීම් හා තැලීම් ද හොඳ පිපිඥා වල ලක්ෂණ නොවේ.

08.කෙසෙල්

දීප්තිමත් කහ පැහැයක් ඇති කෙසෙල් මිලදී ගන්න. ඔවුන්ගේ පොත්ත මත ඇති කුඩා තිත් වලින් පෙන්නුම් කරන්නේ කෙසෙල් ඉදුණු බවත් ඒවා කෑමට ගැනීමට සුදුසු තත්ත්වයේ බවත්ය. කෙසේ වෙතත්, ඔබ මෙම වර්ගයේ කෙසෙල් දින 2 කට වඩා ගබඩා නොකළ යුතුය. නැතහොත් එය කෑමට නොහැකි ලෙස ඉදෙනු ඇත. විශාල කළු ලප සහිත කෙසෙල් මිලදී නොගන්න. මොකද ඒවා ඇතුළත දැනටමත් නරක් වීම වෙමින් පවතී. කෙසෙල් මිලදී ගැනීමේදී පලතුරු වල ප්‍රමාණය වැදගත් නොවේ, ඔබ සාමාන්‍ය ප්‍රමාණයෙන් නොමේරු කෙසෙල් සහ පැසුනු කෙසෙල් අතරින් එක් වර්ගයක් තෝරා ගන්නේ නම්. නොමේරු කෙසෙල් සෑම විටම මිහිරි ය, නමුත් ඒවා වඩා මිල අධික ය.

09.පෙයාර්ස්

ඉදුණු පෙයාර්ස්වල දීප්තිමත් සුවඳක් ඇති නිසා පහසුවෙන් හඳුනාගත හැකිය. පෙයාර්ස් ඉතා තද හෝ මෘදු ගතියකින් තොර විය යුතු අතර එහි පොත්තට කිසිදු හානියක් හෝ කැලලක් නොතිබිය යුතුය. නටුව අසල දුඹුරු පැහැ ලප පෙන්නුම් කරන්නේ නම් ඒ පළතුරු නැවුම් නොවේ. දීප්තිමත් කොළ පාටක් පවත්වා ගෙන යන පෙයාර්ස් වර්ග තිබේ, නමුත් බොහෝ විට “මද රතු පාට” යනු පෙයාර්ස් වල ඉදුණු බව පිළිබඳ හොඳ දර්ශකයකි.

10.කිවි

කිවි තෝරාගැනීමේදී, ඔබේ මාපටැඟිල්ල සහ මැද ඇඟිල්ල අතර එක් පලතුරක් තබා එය මිරිකා බලන්න. ඉදුණු කිවි ගෙඩියක් නම් මෘදු නමුත් එබෙනු ඇත. එසේම, ඉදුණු කිවි වල විචිත්‍ර පැඟිරි සුවඳක් ඇති අතර කිවිවල පොත්තට කිසිදු හානියක් නොමැතිව සිනිඳු හා තද විය යුතුය.

11.ලෙමන්

ඉදුණු ලෙමන්වල ඔප දැමූ ආකාරයට දිලිසෙන පොත්තක් ඇත. එසේම, පොත්තේ සුමට බව කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන්න. පළමු වර හැදෙන ලෙමන් ගෙඩිවල (පළමු වරට ලෙමන් දරණ ගසෙන් එකතු කරනු ලැබේ) සිනිඳු පොත්තක් ඇත. අලුත් ගස්වලින් ගන්න අස්වැන්න වල ඇති ප්‍රයෝජනවත් මූලද්‍රව්‍යවල සාන්ද්‍රණය වැඩි ය. සමේ වැඩිපුර ගැටිති ඇති ලෙමන් ඝන වන අතර තුනී පොත්තක් සහිත ලෙමන් වලට වඩා බරින් යුක්ත අතර අන්තර්ගතය අඩුය.