නරක තත්ත්වයේ ආහාර නිෂ්පාදන නරක රසයක් පමණක් නොව, සෞඛ්‍ය ගැටලු ඇති කළ හැකිය. ඒ නිසා නිවැරදි ආහාර තෝරා ගැනීම සිදුකිරීම වැදගත්. නිදසුනක් වශයෙන්, කොමඩු ගෙඩියක ප්‍රමාණය හා බර වැඩි කිරීමට භාවිතා කරන ෆෝක්ලෝර්ෆෙනුරෝන්, ඔක්කාරය, වමනය, පාචනය සහ ඇග ඉදිමීම යනාදියට හේතු වේ. දැන් ඔබ මේ දේවල් ගැන ආතතියට පත් නොවන්න. මෙම භයානක කොමඩු හඳුනා ගන්නේ කෙසේද යන්න සහ තවත් අපි නිතර පරිභෝජනයට ගන්න නිෂ්පාදනවල ගුණාත්මකභාවය ඉක්මනින් හා පහසුවෙන් පරීක්ෂා කරන්නේ කෙසේද යන්න ගැන අද අපි ඔයාලට කියලා දෙනවා. මෙන්න අද අපි ඔබ ගන්නා ආහාරවල ගුණාත්මකභාවය පරීක්ෂා කිරීමට උපකාරී වන ප්‍රායෝගික උපදෙස් මාලාවක් ඉදිරිපත් කරලා තියෙනවා.

01.නැවුම් සහ තණබිම් බිත්තර තෝරන්න.

ඔයා ගන්න බිත්තරවල නැවුම්බව පරීක්ෂා කර බැලීමට වතුර වීදුරුවක් සමඟ සරල පරීක්ෂණයක් කරන්න පුළුවන්. වතුර වීදුරුවකට බිත්තරයක් දමා කුමක් සිදුවේදැයි බලන්න. බිත්තරය ගිලී වීදුරු පතුලේ වැතිරී ඇත්නම් එය නැවුම් හා කෑමට හොඳ බිත්තරයක් එය ගිලී ගියත් අයිනක ඇත් නම් එය සති 1-2 ක් පමණ පැරණි ය. බිත්තරය ජල මතුපිට පාවෙමින් තිබේ නම්, එය ආහාරයට ගත නොහැකි තරම් පැරණි ය. බිත්තරය වයසින් වැඩෙත්ම, කවචය තුළට වැඩි වාතය ඇතුළු වන අතර එමඟින් පැරණි බිත්තරයක් පාවෙයි.

සිල්ලර වෙළඳසැලක ඇති ගොවිපල නැවුම් තණබිම් සහ සාම්ප්‍රදායික බිත්තර අතර වෙනස කීමට ක්‍රමයක් ද ඇත. කහ මදයෙහි වර්ණය කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන්න. තණබිම් බිත්තරයක තද පැහැති කහ මදය සංතෘප්ත වර්ණයක් ඇති අතර සාම්ප්‍රදායික බිත්තර කහ මදය සුදුමැලි වේ.

02.ඔබේ චොකලට් බාර් එකේ ශබ්ද පරීක්ෂණය කරන්න.

සමහර නිෂ්පාදකයින් ඔවුන්ගේ චොකලට් වල ඇති කොකෝවා වල සත්‍ය අන්තර්ගතය ගැන බොරු කියනවා. ඔබේ චොකලට් බාර් එකේ ඇති සැබෑවටම ඇති කොකෝවා බටර් අන්තර්ගතය පරීක්ෂා කිරීම සඳහා, කවරය ඉවත් කර චොකලටි තීරු කඩන්න. එවිට එන ශබ්දයට සවන් දෙන්න. ඉහළ කොකෝවා බටර් අන්තර්ගතයක් සහිත චොකලට් තීරුව විශාල “ක්ලික්” ශබ්දයක් නිපදවන අතර අඩු කොකෝවා බටර් අන්තර්ගතය සහිත බාර්එක මෘදු හා අඩු ශබ්දයක් ලබා දෙනු ඇත.

03.හොඳ අලිගැට පේරයක් ගන්න.

හොඳ රසවත් අලිගැට පේරයක් තෝරා ගැනීමට ඔයාට භාවිතා කළ හැකි ප්‍රායෝගික උපදෙස් කිහිපයක් තියෙනවා. අලිගැට පේරය මැදින් කපන්න. එය ඇතුළත කොළ පැහැයක් තිබේ නම් අලිගැට පේර හොඳ සහ ඉදුණු ඒවා වේ. මදය ඇතුළ දුඹුරු පැහැයක් ඇත්නම්, අලිගැට පේර විවෘත කරන විට වළ වටා අඳුරු පැල්ලම් දකින්නට තිබේනම් ඒවා අධික ලෙස ඉදුණු ඒවා වේ . අලිගැටපේර ඇටය මදයෙන් පහසුවෙන් ඉවත් කළ නොහැකි නම්, පලතුරු තවමත් ආහාරයට ගැනීමට තරම් ඉදී නැත.

04.ඉරිතලා ඇති කොමඩු ඉවතට විසි කරන්න.

ඔබ කොමඩු ගෙඩියක් කපා එහි මතුපිට ඉරිතැලීම් දුටුවහොත් එය ඉවතට විසි කිරීම වඩා හොඳය. සමහර ගොවීන් කොමඩු විශාල වීමට භාවිතා කරන රසායනික ද්‍රව්‍ය නිසා මෙම ඉරිතැලීම් සිදුවිය හැක. මෙම රසායනික ද්‍රව්‍ය අඩංගු වූ විට අපට විෂ සහිත විෂවීම ඇතුළු බරපතල සෞඛ්‍ය ගැටලු ඇති විය හැක.

05.හොඳම කෙසෙල් තෝරන්න.

කාබනික හා කාබනික නොවන කෙසෙල් අතර ඇති ප්‍රධාන වෙනස වන්නේ කෘතිම පොහොර, කෘමිනාශක සහ වල් නාශක භාවිතයෙන් සාම්ප්‍රදායික කෙසෙල් වගා කිරීමයි. කාබනික පලතුරු ස්වභාවික ද්‍රව්‍යවල ආධාරයෙන් වගා කෙරේ. කාබනික යැයි ලේබල් කරන ලද කෙසෙල් වඩාත් පහසුවෙන් තැළෙන බව බොහෝ අය දකී. කෙසෙල් තෝරාගැනීමේදී අළු පැහැයෙන් යුක්ත නම් මිලට ගැනීමෙන් වළකින්න. මෙම කෙසෙල් රසවත් නොවන අතර ඒවායේ වර්ණයෙන් අදහස් වන්නේ ඒවා ඉදීමට පෙර කපා ඇති බවයි. විචිත්‍ර කහ වර්ණයෙන් යුත් කෙසෙල් තෝරන්න. මොකද මෙම පලතුරු සම්පූර්ණයෙන්ම ඉදුණු අතර ඒවායේ සුවඳ සහ රසය උපරිම වේ. කෙසෙල් පොත්තේ කුඩා අඳුරු ලප ඇති නම් මිලට නොගන්න.

06.තවමත් හිස ඇති ඉස්සන් තෝරන්න.

ඔබට නැවුම් ඉස්සන් මිලදී ගැනීමට අවශ්‍ය නම්, හිස ඇති ඉස්සන් තෝරා ගන්න, මන්ද හිස නොමැති ඉස්සන් ශීත කර හැරෙනු ඇත. ශීත කර ප්‍රවාහනය කරන්නේ හිස් නොමැති ඉස්සන්ය. මන්ද ඉස්සන්ගේ හිස්වල මේදය විශාල ප්‍රමාණයක් අඩංගු වන අතර එමඟින් ඉස්සන් නරක් විය හැක. හොඳ, නැවුම් ඉස්සන්ගේ අනෙකුත් ලක්ෂණ අතර නැවුම් සාගර සුවඳ සහ ස්ථිර ඇස් සහ කකුල් ඇතුළත් වේ.

07.දීප්තිමත් හා දිලිසෙන වියළි පලතුරු වලින් වළකින්න.

සමහර නිෂ්පාදකයින් ඔවුන්ගේ වියළි පලතුරු වඩාත් ආකර්ෂණීය පෙනුමක් ලබා ගැනීම සඳහා කල් තබා ගන්නා ද්‍රව්‍ය එකතු කර පළතුරු වල වර්ණ නැති වීම වළක්වා ගන්නවා. එවැනි පලතුරුවලින් ඔබේ සෞඛ්‍යයට අනතුරුදායක සල්ෆයිට් අඩංගු විය හැකිය. මෙම අනතුර වළක්වා ගැනීම සඳහා දීප්තිමත් වර්ණ හා දිලිසෙන ඒවාට වඩා ස්වාභාවික දුඹුරු හෝ අළු පැහැයෙන් යුත් වියළි පලතුරු තෝරන්න.

08.සංතෘප්ත රතු පැහැයෙන් යුත් ස්ට්රෝබෙරි තෝරන්න.

හොඳ ස්ට්රෝබෙරි තෝරා ගන්නේ කෙසේද යන්න පිළිබඳ උපදෙස් කිහිපයක් තිබේ. ආනයනික ඒවා මිලට ගැනීම වෙනුවට කන්නයේ ඇති දේශීය ස්ට්‍රෝබෙරි මිලදී ගැනීමට උත්සාහ කරන්න. දීප්තිමත් රතු පැහැයෙන් යුත් ස්ට්රෝබෙරි සොයා බලා ගන්න. ගෙඩිය වටා සුදු ලප ඇති ස්ට්‍රෝබරි මිලදී ගැනීමෙන් වළකින්න. මක්නිසාද යත් ලප වලින් කියවෙන්නෙ බෙරි තවමත් ඉදී නැති බවයි. එකම ප්‍රමාණයෙන් හා පරිපූර්ණ හැඩයෙන් හොඳ රසයක් සහතික නොවන බැවින් අසම්පූර්ණ හැඩයන්ගෙන් සහ විවිධ ප්‍රමාණවලින් ස්ට්‍රෝබෙරි මිලදී ගැනීමට බිය නොවන්න. පරිපූර්ණ හැඩැති බෙරි මේ ආකාරයෙන් වර්ධනය කිරීම සඳහා විවිධ දේ සිදු කළ හැකිය.

09.ආදේශක වලින් නියම බටර් කියන්නේ කෙසේදැයි ඉගෙන ගන්න.

බටර් බොහෝ විට ව්‍යාජ වන අතර සැබෑ බටර් තෝරාගන්නේ කෙසේදැයි දැන ගැනීම ඉතා වැදගත් වේ. ස්වාභාවික බටර් එළකිරි වලින් සාදා ඇති අතර රීතියක් ලෙස එය එහි ආදේශක වලට වඩා මිල අධිකය. නියම බටර් වලට ස්වාභාවික, රැඩිකල් නොවන වර්ණයක් ඇත, එය ඒකාකාරව දියවන අතර එළවළු තෙල් වලින් සාදන ලද ආදේශක මෙන් නොව, එය දියවන විට එහි මතුපිට බිංදු ඉතිරි නොකරයි. එළවළු මේද අඩංගු ආදේශක බටර් ගවයින්ගේ කිරි වලින් සාදන ලද නියම බටර් වලට වඩා ඉක්මනින් දිය වේ.

10.හතු අඳුරු වුවහොත් ඒවා ඉවත් කරන්න.

නරක් වූ හතු මතුපිට ඇලෙන සුළු වන අතර තද පැහැයක් ගනී. මෙම ක්‍රියාවලිය ආරම්භ වූ විට එය ඉක්මනින් හතු විනාශ කළ හැකිය, එබැවින් හතු නැවුම්ව තිබියදී ඒවා පිසීම වඩා හොඳය. ආහාර නිෂ්පාදනවල ගුණාත්මකභාවය පරීක්ෂා කරන්නේ කෙසේද යන්න පිළිබඳව ඔබේම අදහස් තිබේද?